189,00 Kč
164,35 Kč bez DPH
Skladem

Nature7

xylitol cukr, 500g

Obj. číslo: 570005
Doporučená cena: 189,00 Kč
EAN: 5999026351522
hlavní texty:
hlavní název promo: xylitol cukr, 500g
balení: 500g jemná krupice

Charakteristika

Xylitol je 100% čistý, bílý krystalický prášek, který vypadá a chutná jako cukr. Je naprosto bez pachuti.
Získává se přírodním způsobem z vláken stromové kůry. Proto se mu říká dřevný, nebo také březový cukr. Následně se usuší a pomele. Neobsahuje žádné kukuřičné bílkoviny ani jiné alergeny. Po zpracování je xylitol bílý krystalický prášek, který má čistou, sladkou chuť a stejnou sladivost jako řepný cukr. Xylitol se v menším množství přirozeně vyskytuje také v ovoci a zelenině.
Xylitol je sladidlo obsahující o třetinu méně kalorií v porovnání se sacharózou. V potravinářství se využívá nejen jako sladidlo, ale plní také funkci stabilizátoru, zvlhčovadla nebo plnidla. Vytváří chladivý pocit v ústech a nezpůsobuje zubní kaz, proto se využívá například při výrobě žvýkaček, cukrovinek, zmrzlin, pastilek nebo zubních past.

Xylitol je přátelský k zubům. Není potravou pro ústní bakterie, takže se při konzumaci xylitolu nevytváří kyselina a v ústech zůstává stabilní pH.

Konzumace cukru a výrobků s cukrem tvoří významný podíl přijímaných kalorií a poskytuje tělu tzv. prázdné kalorie – kalorie bez nutriční hodnoty. Xylitol má velmi nízký glykemický index, proto je vhodný pro diabetiky. Jeho použití na slazení přispívá k udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Xylitol má o 40% méně kalorií než cukr, tím pomáhá zmenšovat příjem kalorií a ulehčuje udržení nebo snižování váhy.

Xylitol se používá jako běžný cukr, kromě přípravy pokrmů z kynutého těsta. Xylitol není potravou pro kvasinky, takže těsto nevykyne

Hlavní přednosti

  • kvalitní březové sladidlo
  • nízký glykemický index
  • neškodí zubům
  • vhodný pro diabetiky
  • má o 40% méně kalorií než běžný cukr
  • 100% přírodní sladidlo