69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
Není skladem

Nature7

soda bicarbona, 500g

Obj. číslo: 578810
Doporučená cena: 69,00 Kč
EAN: 5999026351577
hlavní texty:
hlavní název promo: soda bicarbona, 500g
balení: 500g prášek

Charakteristika

Pro správné fungování našeho organismu musí být vnitřní prostředí zásadité. Zásadité potraviny a nápoje tělo aktivují a čistí, proto je alkalizace našeho těla klíčem k regeneraci.
Příroda upřednostňuje zásaditá řešení, proto je většina ovoce, zeleniny a bylin zásadotvorná. Budou-li z větší části naši stravu tvořit zásadotvorné potraviny, začneme se opět těšit dobrému zdraví. Ne vždy máme možnost dodat tělu dostatek ovoce a zeleniny. V tom případě nám může pomoci soda bicarbona.
Soda bicarbona (hydrogenuhličitan sodný) je přírodní látka, která neublíží nám ani životnímu prostředí. Jedlá soda je látka, kterou naleznete kdekoli v přírodě, v oceánu, v půdě i v lidském těle.
Hydrogenuhličitan sodný je bílý prášek se zásaditým pH. Používá se v potravinářství, kosmetice, farmacii a můžeme s ní šetrně a bezpečně uklízet, čistit nebo umývat..

Vnitřní užití: při překyselení žaludku rozmíchejte 1 lžičku sody ve sklenici vody a vypijte.

Vnější užití: univerzální čistidlo v celé domácnosti.
Pasta ze sody a vody odstraňuje pachy z lednice a odpadkového koše. Je výborným čističem povrchů. Nedělá škrábance, takže ji můžete použít na chromované a hliníkové povrchy, hrnce, pánve i vnitřek mikrovlnné trouby. Odstraní fleky od tužky, inkoustu, ale i skvrny na korku, keramice a dřevě. Pastu nechte působit 10 minut a pak otřete vlhkým hadrem. Hravě odstraní i připáleniny, ty je třeba posypat dostatečným množstvím sody, zalít horkou vodou a nechat do rána ustát. Soda smíchaná s horkým octem je výborná k čištění výlevek či odpadního potrubí.

Pár tipů navíc:
- pokud potřebujete, aby se fazole a další luštěniny uvařily rychleji, přidejte lžičku jedlé sody do
hrnce s vodou a luštěninami
- zeleninu, ovoce a salát umyjete důkladněji, když přidáte na litr vody 1-2 lžičky jedlé sody
- pokud vás poštípe hmyz (komár, včela, vosa) naneste na pokožku mírně vlhkou sodu. Pomůže
odstranit bolest a pálení. Pomůže i při popálení kopřivou
- zmírní bolest nohou po náročném dni. Do 10l teplé vody přidejte 1-4 lžíce sody. 4 lžíce pak použijte pro příliš unavené nohy

 

Hlavní přednosti

  • Přírodní látka
  • Vytváří zásadité prostředí
  • Pomůže s překyseleným žaludkem
  • Vhodná k mytí ovoce a zeleniny
  • Výborná pro ekologický úklid a čištění
  • ...